• Per. Ağu 13th, 2020

Kolay pasta tarifleri oldukça fazlalaştı ama şuanda okuyacağınız tarif gerçekten çok hızlı yapılabilen, çok pratik bir tarif. Görüntüsü şahane tadı daha şahane olan bu tarif, hepimizin bildiği bisküvili pastanın farklı şekilde yapılmasıyla bambaşka bir görünüşe sahip olacak ve tadı da bir o kadar lezzetli olacak.Bize gerekli olan malzemeler;

Piramit Yaş Pasta Tarifi Malzemeler

  • 2 paket pötibör bisküvi,
  • 2 adet orta boy muz.

Kreması için;

  • isteğe göre pasta kreması pişirilebilir ya da hazır bir puding pişirebilirsiniz. Pratik olması açısından puding tercih etmek daha iyi olur.
  • Üzeri için sade kremşanti kullanabilirsiniz.

Gelelim kolay pasta yapımına…

Piramit Yaş Pasta Tarifi Yapılışı

Öncelikle tezgaha geniş bir şekilde streç film serin ve üzerine enine 3 adet ve boyuna 6 adet pötibör bisküvi dizip dikdörtgen şeklini elde edin. Üzerine hazırladığınız kremayı bolca sürün. Sonra bir kat daha enine 3 ve boyuna 6 pötibör bisküvi dizin ardından tekrar hazırladığınız kremadan bolca sürün. Kremanın üzerine muzlarınızı dilimlemeden bütün olarak tam orta sıradaki pötibör bisküvilerin hizasında yerleştirin. Sonra streç filmi pötibör bisküvilerin boyuna olan kısımlarından kaldırarak uçlarını piramit olacak şekilde havada birleştirin. Streç filmi uçlarından sıkıca bağlayın ve pastanızı buzdolabından birkaç saat bekletin. Servis etmeden hemen önce üzerini kremşanti ile kaplayın ve bir de bu şekilde buzdolabında en az bir saat bekletin. Kolay pasta dediğinizde artık aklınıza ilk olarak bu tarif gelecek… Pastanız hazır, afiyetle yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir