• Cts. Eyl 19th, 2020

Makarna Hamuru Yapılışı

Makarna hamuru aslında hepimiz merak ettim. Ama pekte bilinmeyen bir tariftir. Bugün makarna hamurunu sizlerle paylaşmak istedim. Aslında işimiz çok basit makarna hamuru için malzemelerimizi bir bir sıralayalım.

  • yarım kilogram hamur
  • 4 tane yumurta
  • 4 yemek kaşığı zeytinyağı
  • tuz

Makarna Hamuru Tarifi

Makarna hamuru için ilk önce bunu temiz bir kaseye alın ve ortasını havuz yaparmış gibi aracın içerisine yumurtaları zeytinyağı ve tuzu koyun. Bir kaşık ve çatal yardımıyla yumurtaları çırpın. Hafif hafif un ile yumurtayı birbirine yedirmeye başladıktan sonra elinizle yoğurmaya başlayın.
Yalnız burada yumurtaların iade edilmesi olayı önemlidir.İsterseniz tezgahta isterseniz de aynı kabın içerisinde yoğurma işlemine hızlıca yapabilirsiniz.Hamurun tamamen pürüzsüz bir kıvama gelmesi gerekiyor.Eğer hamurunuz behiç topaklanma kalmamışsa devam edelim.Hamuru ikiye bölün ve hava almayacak şekilde streç bir filmi buzdolabına koyun.Yarım saat kadar buzdolabında beklettikten sonra hamur hazır hale gelir. Şunu da belirtmek gerekir 100 gram hazırlanan hamur yaklaşık 1 kişilik porsiyon buna göre orada artırabilir veya düşürebilirsiniz. Afiyet olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir