Kışlık Bamya Tarifi

Kışlık Bamya Tarifi Malzemeler:

  • Bamya
  • Domates
  • Buzdolabı Poşeti

Kışlık Bamya Tarifi Yapılışı:
Kış vakti canınız bamya çekerse hiç dert etmeyin.Hem basit hem de kışa güzel bir hazırlık yapmış olacağız.Öncelikle bamya ve domatesleri iyice yıkıyoruz.Suyunu süzdükten sonra bamyaların başlarını koni şeklinde kesiyoruz.Domatesleri de küp şeklinde doğruyoruz.Buzdolabı poşetlerine eşit olarak yemeklik olacak kadar bölüyoruz.Doğradığımız domatesleri de bamya olan poşetlere eşit böldükten sonra ağzını kapatıp derin dondurucuya koyuyoruz.
İsterseniz bu işlemi çok az domates ve bamyaları haşlayıp da yapabilirsiniz.Eğer bu yolu seçerseniz ocakta kısa tutmaya dikkat edin.Haşladıktan sonra oda sıcaklığında soğuyan bamyaları aynı şekilde bölebilirsiniz.
Sıcak Servis Ediniz.
Afiyet Olsun…

Semra

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kavurmalı Yumurta Tarifi

Pts Eki 28 , 2013
Kavurma seviyorsanız tam size göre bir sabah kahvaltısı hazırlayacağız.Kavurmanın çok yağlı olmaması güzel olacaktır.Hiç yağsız da olsun demiyoruz.Ama fazla yağ da tadı yumurtalı kavurmayı tadını bozabilir. Tavaya biraz sıvı yağ döktükten sonra orta ateşte yumurtaları kabukları tavaya düşmeyecek şekilde dikkatlice kırıyoruz.Hemen ardından kavurmayı atıp pişiriyoruz.Kahvaltılık yumurtalı kavurma pişerken üzerine pul […]