• Paz. Eyl 20th, 2020

Gerekli Malzemeler:

 • Ciğer için gerekli malzemeler:
 1. 500 gr. dana, kuzu yada tavuk ciğeri
 2. Kızartmak için Sıvıyağ
 3. 2  bardak un
 4. Tuz

 

 • Garnitür:
 1. 2  orta boy patates
 2. Sıvıyağ
 3. 2  soğan
 4. Maydanoz
 5. tuz

Arnavut ciğeri Tarifi Yapılışı:

Garnitürler :

Tarifimize öncelikle soğanlarımızı yarım ay şeklinde doğramakla başlıyoruz  ve tuz ile soğanlarımızı ovuyoruz. Acısını aldığımız soğanlarımızıyıkayoruz ve süzüyoruz. İçine ince ince kıydığımız maydanozlarımızıda ekleyerek iyice karıştıyoruz
Patateslerimizi soyup yıkadıktan sonra  küp küp doğruyoruz. Kızgın yağda 3-4 dakika kadar kızartıp havlu kağıt serilmiş bir tabağa alıyoruz.
Ciğer:
     Koyun ciğeri kullanacaksak eğer ciğerlerimizin zarlarını soymakla işe başlıyoruz,ardından sinirlerini temizliyoruz ve küçük küpler halinde doğruyoruz.1 poşetin içine  2  bardak unumuzu ve bir miktarda tuz ekleyerek karıştıtalım. Küp küp doğradığımız ciğerlerimizi poşetin içine  alalım ve sallayarak una bulayalım.
Arnavut Ciğerlerimizin üzerinde kalan fazla unun dökülmesi için bir eleğe koyarak sallıyoruz ve fazla unu atıyoruz.Derince bir kızartma kabında sıvı yağımızı kızdırıyoruz. Arnavut Ciğerlerimizi kızgın yağda 1 dakika boyunca karıştırarak pişiriyoruz. Kevgir ile süzerek alıyoruz. Önceden kızarttığımız patateslerimizin üzerine ekleyerek karıştırıyoruz.Sonra soğan ile birlikte servis yapıyoruz artık Arnavut Ciğerimiz hazır.
Afiyet Olsun…
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir